3.11.2007 21:04:10 
 Title:   Já chci jen radu, půjde to?
 Name:   Petr
Ahoj kolegové lyžaři.
Pár příspěvku v diskuzi jsem si přečetl a některým jsem se snažil i porozumět. Nejsem si teď úplně jistý jestli jsem zde na správné adrese, když si chci napsat o radu jaké carvingové lyže koupit, resp. na jaký typ carv. lyží se při jejich koupi orientovat, ale zkusím to.
Na úvod možná pár základních údajů o lyžaři, kterému mají být určeny:
Žena, výška 160cm, váha do 45kg!!, v současnosti – jedna z prvních generací carv. lyží v délce 160cm, bez desky (poloměr nevím 16-18m??), zvládnutý oblouk smykem, první pokusy jízdy po hraně na slušné úrovni, sportovní styl(nevozí se), má zájem v carv. pokračovat.
Nebudu zde zastírat i další z hlavních důvodů proč koupit nové lyže je ten, že ty staré už nejsou pěkné, mají blbou barvu, nejsou moderní atp.
Dle mínění „odborníků“ prodavačů v některých sportschopech. „Paní tak tyhle lyže (Atomic SL9), tak to je přesně model pro Vás.“ Možná měla štěstí, že ji neprodali SL11.
S mým názorem jaké lyže bych ji doporučil já Vás nebudu moc zatěžovat, ale bezesporu bych vzal v úvahu její váhu (do 45kg) a výšku. Mně z toho vychází nějaký model určený pro ženy, tzn. měkčí v délce do 150 (radši kratší) a poloměr v té délce bude stejně max. 12m. Měly by ji umožnit jet po hraně a sem tam ještě i smyk. Jako II. var. jsme zvažovali nějaké zavodní juniorky např. odvozené od (záv.) slalomek zase cca do těch 150cm, ty by snad měly být taky měkčí.
Naposled se možná zmíním o konstrukci lyže, nesázel bych na modely se zastaralou konstrukci a použitými materiály doporučil bych ji po všech těchto stránkách vyspělý model, cenově bychom se chtěli pohybovat mezi 8-12tis za set (třeba i loňské modely ve slevě).
Ale možná vše co jsem napsal je úplně mimo a nasměrujete nás úplně jiným směrem. Uvítám i doporučení konkrétních modelů. Díky za informace.
S pozdravem „už aby napadlo“ Petr


Vložte nový vzkaz
Name:
E-mail address:
(Optional)
Title:
Message:
  HTML tags available: A, B, I, U, FONT, P, BR, IMG, STRONG, CODE, LI, UL, SPAN, HR, BIG, CENTER
QapTcha:

Select category: Techniques, Methodics and Teaching
Výzbroj - výstroj ...
Vzkazy a ostatní